A klasės namo statyba: naudingi patarimai

a klasės namasŠiais laikais statant namus lietuviai žiūri ne tik į tai, kad namas būtų ilgaamžis ar nereikalautų labai didelės investicijos, tačiau tuo pačiu ieško ir ekonomiško bei ekologiško pasirinkimo. Europos Sąjungos parlamentas nusprendė, kad iki 2020-ųjų metų reikia padidinti energijos vartojimo efektyvumą ir garantuoti, kad tai nebus kenksminga gamtai. Būtent tai įvertinęs statybų sektorius siūlo A klasės namus, kurie yra ekonomiški, ekologiški ir pasižymi kitais privalumais, kurie lemia populiarumą.

A klasės namas – gyvenamasis plotas, kuris veikia naudojant atsinaujinančios energetikos išteklius. Nuo jo ilgainiui bandoma pereiti prie A++ klasės namų ir tarpinių A+ klasės namų. Bet kuriuo atveju, tai gamtai naudingas ir žmogaus piniginei dėkingas namas.

Nuo 2016 metų Lietuvoje negalima statyti žemesnių nei A klasės namų.

Anksčiau ir kartais dar ir šiais laikais – namai yra sunormuojami į 9 poskyrius pagal tai, kiek energijos jie reikalauja. Nuo geriausios A++ klasės iki žemiausios G klasės (labai panašiai klasifikuojama ir buitinė technika). Žinoma, dažniausiai energetiškai aktyviausias pasiūlymas kainuoja daugiausiai, tačiau reikia įvertinti tai, kad vėliau tokio namo išlaikymas yra nepalyginamai pigesnis, tad investicija paprasčiausiai atsiperka.

Šiais laikais statybų pramonėje net nebestatomi žemesnio nei A klasės naudingumo namai, kadangi neatitikus reikalavimų parduoti tokio tipo namo paprasčiausiai nebus įmanoma. A klasės namas yra sertifikuotas ir tai leidžia pirkėjui įvertinti, kokios bus galimos jo išlaikymo išlaidos.

Jau A klasės namas yra efektyvus būdas link kur kas ekologiškesnio ir ekonomiškesnio gyvenimo, tačiau tuo pačiu dar siūlome pasinaudoti keliais patarimais, kurie gali padėti kiek sumažinti išgaunamą energiją. Nepamirškite, kad gamta – mūsų namai, tad rūpinkitės ja.

  • A klasės namai dažniausiai būna paprasti ir kompaktiški. Anksčiau tokios populiarios namų verandos šiuo metu pripažįstamos kaip prastas pasirinkimas, kadangi jos reikalauja papildomos energijos, o tai yra nepraktiška.
  • Galvojant apie namo planą taip pat reikia įvertinti ir tokias detales į kurią pusę yra namo langai. Paprasčiausiai reikia gauti kuo daugiau natūralaus šviesos bei šilumos šaltinių, kad pavyktų sutaupyti ir neinvestuoti į elektrą bei apšildymą.
  • Net ir per didelis gyvenamojo namo plotas gali būti Jums kenksmingas veiksnys. Žinoma, kartais labai sunku numatyti ateitį ir įvertinti, pat vėliau šeima didės, ar ne. Tačiau kuo konkrečiau apsiskaičiuosite reikalingo ploto namus – tuo bus paprasčiau sutaupyti.
  • Reikia įvertinti ne tik vietas pro kurias saulė pateks į namus, tačiau tuo pačiu ir kaip nuo jos apsaugoti, kad netektų pirkti kondicionierių. Pavydžiui, puikiai tiks kokybiškos romanetės. Įvertinkite, kad būtų patogus jų prikabinimas prie lango.
  • Labai svarbu itin efektyviai užsandarinti namus. Šiuolaikinis A klasės namas tikrai sandarus ir daugelis žmonų džiaugiasi, kad investicijos į šildymą tikrai gana mažos, tad galima džiaugtis maloniu mikro klimatu i tuo pačiu nepergyventi dėl tuštėjančių piniginės skyrelių. Su šia problema susiduria senos statybos namų gyventojai.
  • Saulės kolektoriai – populiarus pasirinkimas. Jie skirti tiek namų apšildymui, tiek karšto vandens paruošimui.

Norėdami gauti aukštos kokybės A klasės tipo namą – svarbu pasirinkti grus savo srities profesionalus, kurie suteiks kvalifikuotas paslaugas.

 

Koks namo projektas Jums tinkamiausias?

namo projektasNuosavo namo statyba reikalauja ne tik finansinių išteklių, bet ir žinių. Tai atsakingas procesas, kuriam reikia pasiruošti iš peties, o šalia visuomet turi būti patikimi konsultantai įvairiais klausimais. Kiekvienas norime nuosavo, individualiai pastatyto namo pagal poreikius, tačiau nereikia persistengti kuriant svajonių namo viziją, kadangi retas architektas įsivaizduoja, tai ką savo galvoja mato užsakovas. Tad prieiname prie to, kad ne tik namo sklypas, vieta kur stovės namas, bet ir namo projektas yra svarbus statant individualų namą. Šiuos du dalykus reikia gerai suderinti, nes namas turi tikti sklypui, kad liktų žalios aplinkos, o ir jo stovėjimo vieta būtų tinkama, dėl saulės šviesos.  Todėl šiame straipsnyje ir kalbėsime apie tai, kokį namo projektą išsirinkti, kad jis būtų tinkamas gyvenimui, o ir statybos kaštai negąsdintų.

Prieš statant namus, reikia gerai žinoti kokio dydžio yra sklypas, kad namo projektas būtų pritaikytas būtent jam. Taip pat kokios rūšies, stiliaus tai būs namas. Bet kiekvienam taupančiam patariam rinktis karkasinius, vieno aukšto namus. Svarbiausia atėjus pas pasirinktą architektą gerai žinoti, kokį namą norimą statytis, kiek jame bus kambarių. Geriausia, jog prieš tai turėtumėt realią viziją, kuri būtų perteikta lape. Darbus palengvina, jei namo projektas būna panašus į jau architekto projektuotą namą.

Taip pat reikia nepamiršti ir statybos kainos, kuri būna preliminariai nustatyta architektas, bet teisingą kainą pasako pasirinkti rangovai. Tačiau kaina dažnai priklauso nuo kvadratūros, pasirinktos statybos medžiagos. Ar tai vieno aukšto ar dviejų aukštų namas. Reikia visuomet įvertinti visus faktorius, gyventojų name skaičių, konstrukcijų sudėtingumą, kambarių kiekį. Įsivaizduoti erdves ir perteikti jas žodžiais architektui, kuriam patikite projektavimo darbus.

Galiausiai, projektuojant namus galvokite ir apie tai, kiek laiko praleidžiate virtuvėje, svetainėje. Ar pas jus dažnai atkeliauja svečiai. Namo projektas turi būti draugiškas nuolatiniam gyvenimui, atsisakykite nereikalingų sienų bei pertvarų, kadangi tai suteikia daugiau erdvės namams. Taip pat galvokite ir apie tai, kurioje pusėje yra saulė, kad visuomet kambariai būtų apšviesti natūralia šviesa.