Kondicionieriai namams: jų kriterijai ir tipai

Jeigu nusibodo gyventi namuose, kuriuose vasarą neįmanoma niekaip atsigaivinti, tuomet pats metas pagalvoti apie kondicionierių namams. Jų pagalba gan greitai ir be jokio vargo galėsite atsipūsti ir bent jau šiek tiek pamiršti karštas vasaros dienas. Bet pradedant į juos žvalgytis, pastebime, kad jų pasirinkimas yra labai didelis ir kartais net sunku susigaudyti, į ką atkreipti dėmesį. Todėl šiame straipsnyje išskirsime kondicionierių kriterijus ir tipus, kurie leis aiškiai ir paprastai suprasti, į ką svarbu atkreipti dėmesį.

Kriterijai

Renkantis kondicionierių namas labai svarbu atkreipti dėmesį į tam tikrus kriterijus. Išskiriame pagrindinius:

  • Garsas. Jeigu oro kondicionieriaus vietą pasirinkote miegamajame, tai faktas, kad jei jis bus įjungtas nakties metu, jis privalo veikti tyliai. Todėl labai svarbu atkreipti dėmesį į jo skleidžiamą garsą. Aišku, jeigu jį nusprendėte montuoti ir kituose kambariuose, vis tiek patartina, kad jis veiktų tyliai ir netrukdytų atlikti kasdieniniams darbams. Nes naujas pašalinis garsas ir jei jis sklis nuolatos iš tiesų gali išmušti iš vėžių.
  • Produkto gamintojas. Labai svarbu dėmesį kreipti ir į oro kondicionieriaus gamintoją. Jeigu matote, kad jis yra nežinomos firmos ir apie jį nieko negalite rasti internete, geriau tokį prietaisą atmesti, nes nežinia, kaip jis ilgai tarnaus, ar bus kokybiškas ir jei reikės remontuoti, ar bus galima surasti reikiamų detalių. Todėl geriausia rinktis patikimų ir žinomų firmų kondicionierius, kurie yra užsitarnavę savo vardą ir pasižymi iš tiesų gera kokybe.
  • Galingumas. Renkantis kondicionierių namams labai svarbu apsiskaičiuoti, kokio galingumo jis reikalingas. Nusipirktas per silpnas prietaisas nesuteiks komfortiškumo visuose namuose, o per galingas bus netinkamas ir bus naudojamas neefektyviai nei reikėtų.

Tipai

Renkantis kondicionierių namams labai svarbu žinoti, kokio tipo jis reikalingas. Išskiriami šie tipai:

  • Mobilūs kondicionieriai. Jie patogūs, nes juos galima pasidėti ten, kur yra patogu. Jų paprastas montavimas nesudarys daug problemų. Be to, jie yra vienas iš pigiausių variantų, kurį galima pasirinkti.
  • Ortakiniai kondicionieriai. Jo išskirtinumas tas, kad jis neužima vietos ir nekrenta į akis. Jis gali šiltą arba šaltą orą paskirstyti labai tiksliai.
  • Kasetiniai kondicionieriai. Šis kondicionierius susideda iš dviejų dalių, kuri viena iš jų tvirtinama lauke, o kita namo viduje. Jis gali atlikti visas įprastas funkcijas, tai yra vėsinti, šildyti, vėdinti ir panašiai.
  • Sieniniai kondicionieriai. Tai viena populiariausių kondicionierių rūšių. Jis taip pat susideda iš dviejų dalių: vidinio ir išorinio. Tačiau jie yra gan triukšmingi, tad jei nusprendėte išsirinkti būtent tokio tipo prietaisą, visada pagalvokite apie tai.

Jei nežinote, pasitarkite su specialistu

Jeigu vis dėl to jums sunku susigaudyti tarp tokios gausybės kondicionierių, visada pasikonsultuokite su specialistu. Kondicionieriai namams turi būti išrinkti tinkamai ir pritaikyti prie namų aplinkos, tad į šį darbą reikia žiūrėti atsakingai, o nesirinkti pačio pirmo pasitaikiusio varianto.

3 aspektai, kuriuos reikia įvertinti renkantis oro kondicionierius

oro kondicionierius

Geras namų oras gali užtikrinti ne tik geresnę savijautą, tačiau taip pat ir kur kas geresnį miegą, daugelis žmonių džiaugiasi, kad darbingumas padidėja net kelis kartus. Tiesa, tam būtinas geras oro kondicionavimas su tinkama įranga, kadangi tik praviri langai tikrai nepadės pasiekti norimo rezultato.

Renkantis oro kondicionierius reikia įvertinti kelias svarbiausias smulkmenas, kurios gali užtikrinti, kad rasite tai, kas Jums labiausiai tinka. Aptarsime tris pagrindinius kriterijus, kurie labiausiai verti laiko vertinimui.

  1. Tik vėsinimo ar ir šildymo funkcija?

Šiuo metu gana aktyviai perkami tokie, kurie turi ne tik vėsinimo, tačiau taip pat ir šildymo funkciją. Tokiu atveju žiemos metu tai tampa patrauklus papildomas apšildymo būdas, kuris suteikia kasdienybei kur kas daugiau patogumo. Tai – ypač patrauklus pasirinkimas kiekvienam.

  1. Galingumas ir kiti techniniai duomenys.

Žinoma,  daugiausia dėmesio reikia skirti charakteristikoms, kadangi tik tokiu atveju galite būti ramus, kad Jūsų patalpos bus tinkamai aptarnautos. Taip ir tiek, kiek reikia, kad namuose visada būtų maloni vėsa, o žiemomis ir papildoma šiluma. Galingumas vertinamas pagal patalpos plotą. Žinoma, jeigu reikia apšildyti ne vieną patalpą – tokiu atveju siūlome rinktis įrangą, kuri turi kelis kambarinius blokus. Dažniausiai lauke montuojamas vienas ir jo puikiai užtenka net ir didesniems namams aptarnauti.

  1. Tinkamas gamintojo vertinimas.

Daugelis labai daug laiko skiria charakteristikų vertinimui ir tuo pačiu pamiršta, kad tinkamo gamintojo apsirikimas yra ne ką mažiau svarbus. Juk internete galima skaityti kitų žmonių paliktus komentarus, kurie padės susidaryti nuomonę apie gamintojus. O kuo daugiau tų nuomonių bus – tuo labiau Jums tinkamą variantą, kuris vertas savo kainos, pavyks atrasti.

Žinoma, visada naudinga pasitarti su vadybininkais, kurių patirtis padeda padėti klientui rasti tai, ko jam reikia, kad namuose visada būtų maloni vėsa. Šiuo metu oro kondensavimas gali būti atliekamas daugelio prietaisų, o koks labiausiai tinka Jums?

Ventiliatoriai – prietaisai, kurių vasarą prireikia gana dažnai

ventiliatoriaiVentiliatoriai – tai prietaisai, skirti sustiprinti oro srautą, tai yra užtikrinti jo cirkuliavimą. Tai gana paprasti prietaisai, tačiau jų konstrukcija ir gamyba ilgus metus buvo tobulinama. Todėl dabar jie yra kompaktiški ir tyliai veikia, be to gali turėti ir papildomų funkcijų. Pavyzdžiui, kai kurie ištraukia įkaitusį orą, šalina iš patalpos kvapus arba garus ir pan.

Kadangi parduotuvėse ventiliatorių pasirinkimas labai didelis, todėl, kad, perkant būtų lengviau pasirinkti, pirmiausia gerai apgalvokite, kur ventiliatorių naudosite. Pavyzdžiui, ventiliatorių su papildomomis funkcijomis galite pritaikyti virtuvėje, vonios kambaryje, netgi garaže arba nedidelėse dirbtuvėse. Be to reikėtų iš anksto apsispręsti ir dėl prietaiso galios, kad ventiliatoriaus funkcijos apimtų visą patalpą.

Renkantis ventiliatorių, ekspertai rekomenduoja pirmiausia dėmesį atkreipti į jo galią ir mentelių dydį. Jeigu ventiliatorių rengiatės statyti ant savo darbo stalo, jums tikrai užteks prietaiso, kurio skersmuo nėra didelis, nes oro srautas bus kreipiamas į veidą ir, suprantama, kad visos patalpos toks ventiliatorius neveiks. Jeigu pasirinkote ventiliatorių, statomą ant grindų, būtinai reikėtų atsižvelgti į patalpos plotą. O tokio prietaiso mentelės gali būti dvigubai didesnės nei stalo ventiliatoriaus. Jeigu patalpos plotas didelis, ventiliatoriaus galia turėtų būti didesnė nei vidutinė.

Renkantis bet kuriuos buitinius prietaisus, vienas svarbiausių parametrų – triukšmingumas. Gyvenamuosiuose, miegamuosiuose kambariuose ar darbo kabinetuose neturėtų būti ventiliatorių, skleidžiančių didesnį nei 28–30 dB triukšmą. Taip pat būtinai patikrinkite, ar lengvai reguliuojamas ventiliatoriaus aukštis. Ši funkcija patogi, kai norite oro srautą nukreipti į tam tikrą vietą, pavyzdžiui į sėdintį žmogų, arba pakelti ventiliatorių kuo aukščiau, kad būtų vėdinama patalpa. Labai svarbi ventiliatorių funkcija – tai automatinis srauto pasukimas. Ši funkcija užtikrina maksimalų komfortą, ji numatyta praktiškai visuose ventiliatoriuose. Tačiau visada atkreipkite dėmesį į tai, ar pakankamu kampu pasisuka ventiliatoriaus korpusas. Be to, ventiliatoriuose paprastai būna numatyti keli darbo režimai. Priklausomai nuo jų, keičiasi prietaiso galia ir ir mentelių sukimosi dažnis, tokiu būdu ventiliatorių geriau pritaikysite pagal savo poreikius: išvėdinti kambarį arba patiems lengvai atvėsti.

Papildomai ventiliatoriai gali jonizuoti orą, juose gali būti įmontuotas skaitmeninis prietaiso valdymo ekranas, apšvietimas ar net laikmatis, ventiliatoriai netgi gali turėti nuotolinio valdymo pultus. Visa tai nėra susiję su tiesiogine ventiliatoriaus funkcija, tačiau užtikrina, patogesnį ir komfortiškesnį jo naudojimą.