Interjero stilių esama begalės, minimalistinis, retro, skandinaviškas, klasikinis, modernus, Provanso – vien apie populiariausius galima būtų kalbėti amžinybę. Vartant žurnalus interjero temomis, renkant patinkančias idėjas ant savo Pinterest sienos atrodo jau išsigrynini idėją ko norėtum savo namuose, kas labiausiai patinka ir žavi… Tačiau kuomet ateina laikas rinktis stilių savo namams, visos mintys išgaruoja – kokį interjero stilių pasirinkti, kuomet atrodo patinka visi ir norėtųsi žiupsnelio kiekvieno interjero savuose namuose.
Toks pojūtis natūralus, ramina Designofdream.lt interjero dizainerė Ernesta Rekštienė. Gryni, pagal vadovėlinį aprašymą sukurti interjero stiliai dažniausiai egzistuoja tik žurnalų fotografijose, tuo tarpu namuose kiekvienas interjero stilius pritaikomas konkretiems gyventojams. Elementarus pavyzdys, klasikinis stilius, liaudiškai senoviniu prabangiu stiliumi vadinamas. Aptakios formos, raudonmedis, sodrių spalvų tapetai. Gražu, tačiau prie gryno klasikinio stiliaus niekaip nedera šiuolaikiniai prietaisai, o ir pagal istoriją tuo laikmečiu nebuvo nei skalbimo mašinų, nei telefono, nei kompiuterio. Gryno stiliaus pasirinkimą ir įgyvendinimą riboja ne būtinai finansai, o tiesiog įpročiai, naudojamos technologijos, hobiai.
Nors grynas stilius sunkiai įmanomas, tačiau interjero stiliai ir pagrindinio jų pasirinkimas yra pagrindas visam būsto įrengimui. Apdailos medžiagos, baldai, dekoro elementai leidžia sukurti vientisą pagrindą pagal pasirinktą stilių, o vėliau derinti kitus elementus, kurie papildytų interjero stilių ir suteiktų jam individualumo, priklausomai nuo to, kas gyvens tuose namuose. Čia labai svarbus interjero dizainerio vaidmuo.
Pasitelkus į pagalbą interjero dizainerį, atsiranda galimybė lengviau pritaikyti patinkančius interjero stilius, juos apjungti ir sukurti jaukias, funkcionalias erdves. Interjero dizaineris planavimo laikotarpiu tampa tarsi šeimos narys, kuris pasitelkus įvairius klausimus, interjero dizaino pavyzdžius ir gyvenimiškas istorijas siekia suprasti namų gyventojų pomėgius, laisvalaikio praleidimo būdus, aktyvų gyvenimą ir taip sukurti tokį interjerą, kuris atitiktų visų namų gyventojų poreikius.
Tokiu būdu interjeras nėra „tarsi nukeltas iš žurnalo viršelio“, nėra sauso ir bejausmio spalvų ir baldų linijų sąskambio, o atsiranda šilumos, jaukumo ir harmonijos jausmas. Dažnai interjero dizaineriai primena, kad namai nėra muziejus, tai turi būti vieta, kur po darbo grįžus jaustumėtės gerai ir savo vietoje.
Iliustracijos iš Designofdream.lt