Viskoelastiniai antčiužiniai kokybiškam miegui

antčiužiniaiNet ir atsakingai prižiūrimas čiužinys anksčiau ar vėliau išsiguli, tampa nebepatogus ir ima traškėti, todėl suprastėja ir miego kokybė, kuri turi įtakos kiekvieno žmogaus nuotaikai ir gerai savijautai. Ne paslaptis, kad naujas čiužinys kainuoja pakankamai brangiai, tačiau šiandien visiems, kurie nori patogiai išsimiegoti yra išeitis – antčiužiniai. Tai nedideli čiužinukai, kuriuos galima dėti ant išsigulėjusio čiužinio arba sofos – lovos, kai nesinori jausti sujungimo vietų. Antčiužiniai gali būti gaminami iš įvairiausių medžiagų, tačiau specialistai teigia, kad žmonės pirmenybę teikia viskoelestiniams čiužinukams.

Viskoelastiniai antčiužiniai gaminami  iš viskoelastinio poliuretano. Ši medžiaga buvo sukurta 1966 m. pagal NASA užsakymą. Iš pradžių viskoelastinis poliuretanas buvo pradėtas naudoti lėktuvuose, siekiant pagerinti sėdynių saugumą, tačiau išradimas greitai tapo prieinamas ir plačiajai visuomenei. Pirmiausia iš jos buvo pradėtos gaminti medicininės prekės, pavyzdžiui, viskoelastiniai patiesalai, nes specialistai pastebėjo, kad ant šios medžiagos gulintiems ir prie lovos prikaustytiems ligoniams atsiranda mažiau pragulų. Tad netrukus prasidėjo masinė pagalvių ir čiužinių gamyba.

Viskoelastiniai čiužiniai išlaiko šilumą ir suminkštėja nuo žmogaus kūno temperatūros, todėl puikiai prisitaiko prie kūno formų ir išlaiko stuburą taisyklingoje padėtyje. Moksliniais tyrimais buvo įrodyta, kad, miegant ant tokio čiužinio, galima sumažinti chroniškus nugaros ar pečių linijos skausmus, nes kūno dalys, kurios liečiasi su čiužiniu, yra šildomos. Visgi, viskoelastiniai čiužiniai yra pakankamai brangūs, todėl netrukus atsirado jų alternatyva – antčiužiniai.

Viskoelastiniai antčiužiniai net ir seną sofą gali prikelti naujam gyvenimui ir ant jos vėl bus patogu miegoti. Be to, antčiužinius galima drąsiai imti į sodybą, muzikos festivalį ar bet kur kitur, kur teks miegoti palapinėje ar ant žemės. Antčiužiniai lengvai susilanksto, yra pakankami lengvi ir neužima daug vietos, todėl tikrai ras vietą kiekviename automobilyje.  Jie idealiai išlygina visus miegamojo pagrindo nelygumus, todėl bemieges naktis galima pamiršti.

Kita vertus, reiktų atminti, kad viskoelastiniai antčiužiniai nėra pats geriausias pasirinkimas tiems, kurie naktimis gausiai prakaituoja ar mėgsta miegoti vėsiai. Be to, antčiužiniai, kaip ir įprasti čiužiniai, reikalauja priežiūros, juos būtina retkarčiais išvėdinti, išskalbti jų užvalkalą.