Ventiliatoriai – tai prietaisai, skirti sustiprinti oro srautą, tai yra užtikrinti jo cirkuliavimą. Tai gana paprasti prietaisai, tačiau jų konstrukcija ir gamyba ilgus metus buvo tobulinama. Todėl dabar jie yra kompaktiški ir tyliai veikia, be to gali turėti ir papildomų funkcijų. Pavyzdžiui, kai kurie ištraukia įkaitusį orą, šalina iš patalpos kvapus arba garus ir pan.
Kadangi parduotuvėse ventiliatorių pasirinkimas labai didelis, todėl, kad, perkant būtų lengviau pasirinkti, pirmiausia gerai apgalvokite, kur ventiliatorių naudosite. Pavyzdžiui, ventiliatorių su papildomomis funkcijomis galite pritaikyti virtuvėje, vonios kambaryje, netgi garaže arba nedidelėse dirbtuvėse. Be to reikėtų iš anksto apsispręsti ir dėl prietaiso galios, kad ventiliatoriaus funkcijos apimtų visą patalpą.
Renkantis ventiliatorių, ekspertai rekomenduoja pirmiausia dėmesį atkreipti į jo galią ir mentelių dydį. Jeigu ventiliatorių rengiatės statyti ant savo darbo stalo, jums tikrai užteks prietaiso, kurio skersmuo nėra didelis, nes oro srautas bus kreipiamas į veidą ir, suprantama, kad visos patalpos toks ventiliatorius neveiks. Jeigu pasirinkote ventiliatorių, statomą ant grindų, būtinai reikėtų atsižvelgti į patalpos plotą. O tokio prietaiso mentelės gali būti dvigubai didesnės nei stalo ventiliatoriaus. Jeigu patalpos plotas didelis, ventiliatoriaus galia turėtų būti didesnė nei vidutinė.
Renkantis bet kuriuos buitinius prietaisus, vienas svarbiausių parametrų – triukšmingumas. Gyvenamuosiuose, miegamuosiuose kambariuose ar darbo kabinetuose neturėtų būti ventiliatorių, skleidžiančių didesnį nei 28–30 dB triukšmą. Taip pat būtinai patikrinkite, ar lengvai reguliuojamas ventiliatoriaus aukštis. Ši funkcija patogi, kai norite oro srautą nukreipti į tam tikrą vietą, pavyzdžiui į sėdintį žmogų, arba pakelti ventiliatorių kuo aukščiau, kad būtų vėdinama patalpa. Labai svarbi ventiliatorių funkcija – tai automatinis srauto pasukimas. Ši funkcija užtikrina maksimalų komfortą, ji numatyta praktiškai visuose ventiliatoriuose. Tačiau visada atkreipkite dėmesį į tai, ar pakankamu kampu pasisuka ventiliatoriaus korpusas. Be to, ventiliatoriuose paprastai būna numatyti keli darbo režimai. Priklausomai nuo jų, keičiasi prietaiso galia ir ir mentelių sukimosi dažnis, tokiu būdu ventiliatorių geriau pritaikysite pagal savo poreikius: išvėdinti kambarį arba patiems lengvai atvėsti.
Papildomai ventiliatoriai gali jonizuoti orą, juose gali būti įmontuotas skaitmeninis prietaiso valdymo ekranas, apšvietimas ar net laikmatis, ventiliatoriai netgi gali turėti nuotolinio valdymo pultus. Visa tai nėra susiję su tiesiogine ventiliatoriaus funkcija, tačiau užtikrina, patogesnį ir komfortiškesnį jo naudojimą.