Ar esate buvę veidrodiniame kambaryje, kur lubos, sienos ir grindys padarytos vien iš veidrodžių? Tikriausiai ne, tačiau tokioje patalpoje jaustumėtės gana nejaukiai, nes matytumėte 6 savo atspindžius. Jei veidrodžių gamintojai labai pasistengtų, pasaulį pamatytumėte kitaip… Štai kokią reikšmę šiuolaikiniame interjere turi veidrodžiai. Tiesa, reikalinga specialių veidrodžių gamyba, nes standartinių dydžių parduotuviniais veidrodžiais vargu, ar ką pakeisite.
Veidrodis didina
Pagrindinis interjero dizainerių patarimas, kaip vizualiai padidinti erdves namuose yra labai paprastas – veidrodinė siena. Investuosite kelis šimtus eurų, o siauras ir mažas butas atrodys didesnis ir erdvesnis. Gal mūsų kūnui to ir nereikia, tačiau smegenims didesnė erdvė reiškia labai daug. Ką daryti uždarų patalpų baimę (klaustrofobiją) kenčiantiems žmonėms? Gyventi po atviru dangumi mūsų klimato zonoje nelabai galima, tad lieka tik veidrodiniai sprendimai.
Ne, mes nekalbame apie padidinamuosius veidrodžius. Tai tik eiliniai paprasti lygūs veidrodžiai be tonavimo. Bet yra galimybė ir tam tikrą vaizdą padidinti veidrodžių pagalba. Tik tai reikalauja labai protingo sprendimo. Veidrodėlis nosytei pasipudruoti tualete yra ne tas pats, kas didinančio veidrodžio siena.
Veidrodis iškreipia
Tam tikrais atvejais, iš toliau žiūrint į veidrodį atrodo, kad jis vaizduoja daiktus iškreiptai. Lygi linija, tampa vingiais, tad iš karto kyla mintis – brokas. Įkišo nekokybišką veidrodį. Neskubėkite teisti. Gal toks ir buvo dizainerio sumanymas – pavaizduoti šiek tiek siurrealistinį pasaulį? Tokie veidrodžiai, pastatyti tam tikrose vietose gali pakeisti matomą vaizdą. O tai jau interjero gudrybės.
Veidrodžiai ir apšvietimas
Pats veidrodis savaime nesukuria atmosferos. Kiek gauna šviesos, tiek atiduoda. Apšvietimo sprendimai virš veidrodžių, ar šalia jų – labai svarbūs, nes papildomas šviesos srautas dvigubinasi ir sukuria atitinkamą atmosferą. Ypač, jei sumontuojamas apšvietimas su kintančiu šviesos srautu, valdomu jungiklyje (pritemstančios LED lemputės). Su veidrodžių gamyba tai nieko bendro neturi, tačiau ne visada. Kartais veidrodžių gamintojų yra paprašoma veidrodį pagaminti jau su apšvietimu, rėmeliuose „įmontuojant“ keletą LED lempučių ar diodų.
Veidrodžiai ant baldų vs. veidrodžiai ant sienų
Paprastai veidrodžiui didelio storio nereikia. Bet nuo to priklauso atspindžio raiškumas. Kuo plonesnis veidrodis, tuo vaizdas neryškesnis. Dėl to reikia aiškiai skirti, kur bus veidrodžiai montuojami. Variantai tėra du – ant baldų ir ant sienų. Abiem atvejais veidrodžiai yra priklijuojami specialiais klijais. Kartais, kur reikia tvirtesnės konstrukcijos, ieškoma būdų, kaip pritvirtinti veidrodžio rėmą. Pritvirtinus rėmą, lieka tik įstatyti veidrodį ir džiaugtis jo teikiamais malonumais.
Veidrodžiai ant sienų ir baldų šiek tiek skiriasi, tačiau nesmarkiai.
Veidrodžių gamyba užsiimančios įmonės atstovai pastebi, kad pastaraisiais metais užsakymų padaugėjo. Tai susiję su įvairesniais interjero sprendimais ir platesniu veidrodžių panaudojimu. Viena iš priežasčių yra ir socialiniai tinklai – žmonės įpratę savo matyti visą, o ne tik galvą, todėl užsakinėja didesnius veidrodžius.