Šiandien, kai pasaulį yra apėmusi ekologijos ir natūralumo psichozė, daugelis moterų atsisuka į natūralią kosmetiką. Tiesa, apie natūralią kosmetiką sklando nemažai mitų, teigiančių, kad tai visiškai neveiksmingos ar net žalingos grožio priemonės. O kaip yra iš tiktųjų? Taigi, šiandien ir pabandysime atsakyti į dažniausiai iškylančius klausimus.
Ar natūrali kosmetika yra efektyvi?
Moterys, kurios teigia, kad natūrali kosmetika yra neveiksminga, paprastai yra pripratusios prie momentinio populiariosios kosmetikos poveikio. Natūrali kosmetika efektyvi tik tada, jei yra naudojama reguliariai, ilgą laiko tarpą. Oda turi priprasti prie natūralaus produkto ir tik po kelių savaičių pradeda matytis teigiamas natūralios kosmetikos poveikis. Žinoma, ši kosmetika turi tikti konkrečiam odos ar plaukų tipui, priešingu atveju rezultatų galima ir nesulaukti.
Natūrali ir ekologiška kosmetika – vienas ir tas pats?
Taip, tarp sąvokų „ekologiška“ ir „natūrali“ galima dėti lygybės ženklą. Skirtumas tik tas, kas ekologiška kosmetika yra kontroliuojama atitinkamų institucijų ir turi specialų eko ženklinimą. Tuo tarpu, natūrali kosmetika ne visada yra ekologiška, nors jos sudėtyje ir nebus cheminių ar dirbtinių priemaišų. Taip yra todėl, kad ekologiškumo sertifikatai išties yra labai brangūs.
Ar natūrali kosmetika išties yra natūrali?
Reikia pripažinti, kad šiuo metu ekologija yra labai madinga ir daugeliui kompanijų tai tik geras verslas, nes žmonės sutinka už ekologišką kosmetiką mokėti daugiau. Ir nors natūrali kosmetika yra išties naudinga ir efektyvi, kai kurie gamintojai tiesiog manipuliuoja žodžiu „ekologija“, todėl reikia atidžiai skaityti produkto aprašymą. Sertifikuotą ekologišką kosmetiką nesunku atpažinti iš specialaus žymėjimo, o natūralioje kosmetikoje yra visiems puikiai pažįstami produktai.
Ar cheminiai priedai natūralioje kosmetikoje yra visada blogai?
Gaminant natūralią kosmetiką, taip pat yra naudojami cheminiai emulsikliai bei tirštikliai, tačiau jų kilmė yra natūrali, paprastai tai būna kviečiai ir kukurūzai. Krakmolas suteikia kosmetikai tirštumo bei sujungia aliejų su vandeniu. Taigi, tokie priedai natūralioje kosmetikoje gali būti naudojami, tačiau jie nėra kenksmingi, o ir kiekiai jų nedideli.